Hírek · Első fellépés

Dombóváron járt az óvoda néptánc csoportja

Egy első fellépés mindig hatalmas jelentőségű egy tánccsoport életében, különösen akkor, ha ebben a csoportban kisgyermekek mutatják meg tánctudásukat.  A Selyem Óvodában pár évnyi kihagyás után 2016. októberében indult újra a néptánc. A csoportban 3 éves kortól 6 éves korig táncolnak óvodások heti egy alkalommal, ilyenkor közelebbről megismerkednek a népi gyermekjátékokkal, valamint elsajátítják a tánclépések alapjait. A Selyem Óvoda Néptánc Csoportja 2017. április 7-én debütált a dombóvári Népi Gyermekjáték és Néptánc Fesztiválon. A gyerekek lelkesen készültek a fellépésre, ennek köszönhetően egy nagyon sikeres, vastapssal záródó első fellépésben lehetett részük. A dombóvári Gyermekvilág Óvoda munkatársai kedvesen vártak minket, a fellépés után pedig a kis táncosok elismerésül ajándékokat is kaptak. Mint a csoport vezetője remélem, hogy még sok ilyen felejthetetlen élménnyel gazdagodnak az óvoda táncos lábú növendékei.

Ignácz Bernadett